Psie przedszkole – warto? Jak wybrać najlepsze dla naszego szczeniaka?

W ostatnich latach jest dużych boom na tak zwane psie przedszkola. Właściciel psów zdają sobie sprawę z tego, że dla ukształtowania charakteru psa jest bardzo potrzebna socjalizacja. Marzy się o tym by mieć posłusznego, ułożonego odpowiednio psiaka. Psie przedszkole pomaga, ale tylko takie, które będzie rzeczywiście dobre. Pies musi czuć się tam komfortowo.

Czym jest takie psie przedszkole?

Przede wszystkim nie jest to akademia szkoleniowa. Celem wizyty szczeniaka w takim miejscu ma być jego socjalizacja, zapoznanie się z innymi psami. Jeśli więc psie przedszkole reklamuje się, że nauczy psa posłuszeństwa w 100% to lepiej sobie takie miejsce odpuścić. Pies, który ma około 10 tygodni nie może być poddawany szkoleniu, ma się bawić, poznawać świat a także inne psy i ich zachowania. Tak samo nie oczekujemy również, że nasze dziecko w przedszkolu nauczy się z marszu czytać i pisać.

Pojawia się więc pytanie czy idea psiego przedszkola nie ma sensu? Nie do końca tak jest, socjalizacje psu można będzie zapewnić we własnym zakresie, mamy jednak mały wpływ na to czy pojawią się w pobliżu także inne psy, a dodatkowo już na tym etapie specjalista może krok po kroku przygotowywać szczeniaka również do tego normalnego trybu szkolenia. Dlatego efekty jakie będzie można wypracować w takim przedszkolu mogą być nie kiedy po prostu lepsze.

szkolenie psów